Wylewki anhydrytowe

Posadzka anhydrytowe

Wylewka anhydrytowa to – obok wylewki cementowej – najczęściej stosowany podkład podłogowy. Powstaje z odwodnionego gipsu zwanego anhydrytem. Wylewka ma płynną konsystencję, a produkowana jest jako masa samopoziomująca. Przede wszystkim daje niesamowicie równe i gładkie podłoże. Wykonanie takiej wylewki jest przeważnie nawet 3 razy szybsze, a samopoziomujące właściwości i prędkie wysychanie umożliwiają stworzenie wyjątkowo gładkiej powierzchni i płynniejsze przystąpienie do prac wykończeniowych.

Warto wiedzieć, że anhydryt dobrze przewodzi ciepło i szybciej się nagrzewa w porównaniu do wylewki cementowej, dlatego też jest polecana szczególnie do systemów ogrzewania podłogowego.
Stosowanie wylewki samopoziomującej to także oszczędność czasu. Rozlanie wylewki anhydrytowej nie wymaga zbrojenia. Co za tym idzie – praca zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż przy typowej wylewce. Po podkładzie można chodzić już po ok. 48 godzinach. Dalsze prace budowlane można kontynuować po 4 dniach. Natomiast ogrzewanie podłogowe można uruchomić już po ok. 7 dniach.